
Onze rubriek ‘Onderzoeker van de maand’ biedt elke maand een kleine inkijk in het leven van een (PXL-)onderzoeker. Deze maand een zorgexperte die competenties meet en verbetert, van motoren houdt en een zwak heeft voor de flapjacks van PXL-Catering. Maak kennis met Isabel Kortleven, onderzoeker binnen het expertisecentrum PXL Zorginnovatie.
Naam: Isabel Kortleven
Leeftijd: 49 jaar
Getrouwd? Kinderen? Inderdaad getrouwd en drie kinderen: Jasper, Robin en Kaat.
Onderzoeksdomein(en):
Ik werk binnen het expertisecentrum PXL Zorginnovatie en focus op het verbeteren en meten van competenties. In dat kader werk ik momenteel mee aan een ‘onderwijsinnovatiepilot’ (OIP) van competentiegericht evalueren. Voor PXL ben ik ook coördinator van het project e-Hospital4Future, dat door Europa gesubsidieerd wordt. Samen met partners uit Portugal, Spanje, Italië, Letland en Noorwegen werken we modules uit om de soft-, hard-, en digitale skills van zorgprofessionals te verbeteren. Hierdoor moet ik regelmatig naar de partnerlanden om o.a. de module ‘leiderschap en teamwerk bij verpleegkundigen’ te geven.
Dat ligt allemaal meteen ook helemaal in lijn met mijn doctoraat, waarin ik de competenties inzake patiëntveiligheid bij verpleegkundigen wil meten en verbeteren.
Jouw passie(s)? Ik hou van motoren en motorrijden. Gezien mijn leeftijd en gezin is dat de laatste jaren stilaan een beetje weggeëbd, omdat ik de motoren in onze garage te zwaar en te agressief vond. Mijn echtgenoot vond dat zonde en ging indertijd tijdens de lockdown op zoek naar een mooi model met minder power, maar evenveel emotie. Bleek dat het aanbod heel mager was. Hij is nu een motor aan het ontwerpen en laat deze stuk voor stuk bouwen voor mij.
Er is besloten om hier een bedrijfje voor op te zetten om er uiteindelijk meerdere in serie te kunnen maken. Mijn naam zit zelfs in de merknaam. Haha. Het prototype zou over enkele maanden klaar kunnen zijn. Dit eerste productietype krijg ik cadeau en dan begin ik zeker weer actief te rijden. Meer info vind je op www.isa-motorcycles.com.
Wie is jouw held(in) (en waarom)? P!nk en Darwin! Lijkt misschien een vreemde combinatie, maar er is een link. Darwin is een held, omdat zijn theorie in die tijd zo controversieel was maar hij toch volgehouden heeft. Nu – na meer dan 160 jaar – staat die theorie nog steeds als een huis. Eigenlijk zo eenvoudig, en toch baanbrekend. Fantastisch, toch? Los van de theorie zelf vind ik het ook een ongelooflijk inspirerend verhaal om te laten zien dat je steeds moet volhouden.
De andere heldin, P!nk, is een vrouw met ballen die een boodschap brengt. Ze krijgt regelmatig ook veel tegenwind, maar ze blijft haar eigen ding doen. Een beetje zoals Darwin dus. Een ‘meet & greet’ met Darwin zit er niet meer in, maar een concert van P!nk meepikken, dat laat ik niet aan mij voorbijgaan.
Jouw menu-tip voor PXL-Catering? Sinds een jaar is er ook een broodjesbar op PXL-Healthcare waar we héél blij me zijn. De flapjacks zijn fantastisch! Doe daar een cappuccino bij en mijn dag is goed. Ipek en Jessy weten al wat ze moeten klaarmaken als ze mij zien afkomen. De enige tip die ik PXL-Catering kan geven? Voorzie genoeg flapjacks, want soms zijn ze al op wanneer ik arriveer 😊…
Contact: isabel.kortleven@pxl.be